Działania

Poradnik podróżnika

INICJATYWY

Galeria

Odwiedziny

Dziś7
Łącznie odwiedzin43986

Marsze na orientację

INO

 roza

      Turystyczna Impreza na Orientację (InO) jest dyscypliną turystyki kwalifikowanej, w której uczestnik lub zespół ma za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoją obecność na oznakowanych punktach kontrolnych lub dających się opisać obiektach terenowych.

      Chcemy propagować taki rodzaj rozrywki w naszym mieście oraz zachęcać do wyjazdów na tego typu imprezy w naszym regionie.

      W tej zabawie każdy uczestnik wygrywa zdobywając umiejętności posługiwania się mapą, lokalizacji miejsca na mapie, orientacji w terenie, logicznego myślenia itp. – umiejętności, które w dzisiejszych czasach w dobie komputerów i GPSów zanikają.

      Dodatkowym atutem jest to, iż imprezy organizowane są zawsze na świeżym powietrzu. Oderwanie od telewizorów, komputerów, wyjście z domu, spacer, rozrywka, zabawa – NIE TYLKO DLA MŁODZIEŻY !.

       Aby jeszcze bardziej zachęcić do udziału dokładane będą kolejne atrakcje na kolejnych punktach naszej zabawy. W tym roku zakupione zostały karabinki pneumatyczne z których będzie można postrzelać na jednym z punktów i zdobyć dodatkowe punkty. W kolejnych imprezach w kolejnych latach mamy zamiar coraz bardziej rozbudowywać ich atrakcyjność.

      Informacje o imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie „Inicjatywa” ogłaszane będą na stronie głównej, a także w lokalnych mediach.

1. Gdzie i kiedy na marsze
2. Nasze marsze
3. Nasze osiągnięcia